Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије началствовао је данас 6. јула светом архијерејском Литургијом испред братуначког храма Успења Пресвете Богородице поводом обележавања 32. годишњице страдања Срба у Средњем Подрињу и Бирчу .

Његовој Саветости саслуживали су Његово Високопреосвештенство Архиепископ сарајевски и Митрополит дабробосански Хризостом, Његово Високопреосвештенство Митрополит преспанско-пелагонијски Македонске Православне Цркве – Охридске Архиепископије Петар, Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит зворничко-тузлански Фотије, Његово Високопреосвештенство Архиепископ мостарско-требињски и Митрополит захумско херцеговачки и стонско-приморски Димитрије, Његово Преосвештенство Епископ ваљевски Исихије, Његово Преосвештенство Епископ шабачки Јеротеј, Његово Преосвештенство Епископ париски и западноевропски Јустин, Његово Преосвештенство Викарни Епископ новобрдски Иларион, Његово Преосвештенство Викарни Епископ липљански  Доситеј, Најбогољубивији и високодостојни јеромонах Никон, изабрани Викарни Епископ јенопољски и многобројно свештенство и монаштво из више епархија Српске Православне Цркве, у молитвеном присуству државног руководства Републике Србије и Републике Српске, као и бројног верног народа.

Сећајући се мученика невино пострадалих на праговима својих кућа, благочестиви  народ из свих српских крајева традиционално се окупио и испунио порту храма на црквено-народном сабору да узнесе молитве за мир, здравље и спасење са својим Патријархом, архијерејима, свештенством и монаштвом.

Више на ТВ Храм: https://www.tvhram.rs/vesti/vesti-iz-crkve/8281/obelezeno-godisnjica-stradanja-srba-srednjem-podrinju-bircu-foto