У оквиру Дана Светог Василија Острошког и Тврдошког у Музеју Херцеговине вечерас је отворена изложба икона, камене пластике и фотографија манастира Завала, под називом „Распета и васкрсла Завала“.

Аутор изложбе је тврдошки јеромонах Теофил Петровић, а уприличена је поводом 30 година од разарања и 20 година од обнове манастира Завала.

„Изложба се састоји од упоредних фотографија, како је то било прије и како је то сада. Ту су и камена пластика, као и копије фресака. Завала је један од најстаријих и најзначајнијих манастира на овом подручју и сам почетак живота Светог Василија. И као што је Свети Василије у овом манастиру кренуо у обнову свога живота, тако смо и ми овом изложбом жељели да покажемо како је текла обнова манастира Завала“, казао је јеромонах Теофил.

Извор: Радио Требиње