У петак, десети по Духовима, Владика Димитрије служио је Свету Литургију у ,Манастиру Добрићево. Високопреосвећеном Владици саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске.

Данашњем литургијском сабрању присуствовали су ученици друге по реду Љетне школе Манастира Добрићево, ђаци из Требиња и Билеће, нарочито надарени и заинтересовани за умјетност. Школа је, и ове године, трајала током љетњег распуста, а монахиња Јустина поучавала је ђаке техникама сликања на стаклу.

Благословом Владике Димитрија, јеванђељском бесједом обратио се јеромонах Теофил, настојатељ Манастира Дужи.

По отпусту, Владика Димитрије пожелио је да благослов Божији дође на манастирску обитељ, ђаке и све њихове ближње.

Након службе, сви сабрани су се упутили у Доње Добрићево, како би погледали лијепе и успјешне ђачке радове, а затим је услиједило дружење и духовни разговор уз послужење које је припремила игуманија Текла са сестринством.

Фото: Владо Ружић