Поводом свог имендана, Светог Атанасија Великог, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је на овај празник, 15. маја 2024. године, Свету архијерејску Литургију у манастиру Ваведења Пресвете Богородице у Београду.

Епископу Атанасију су саслуживали Његово Преосвештенство Епископ буеносајрески и јужноцентралноамерички г. Кирило и Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки г. Димитрије, као и протојереј-ставрофор Никола Перковић, свештеномонах Никон и протођакон Иван Савић.

Након заамвоне молитве освештани су славски дарови које је поводом имендана Епископа Атанасија припремила настојатељица манастира Ваведење игуманија Теодора са својим сестрама.

По отпусту Епископ Атанасије је заблагодарио Богу на овом дивном дану и сабрању и захвалио браћи архијерејима који су заједно са њим саслуживали на Божанској Литургији: – Благодаримо Богу да нас је данас сабрао, у оквиру Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве, да можемо започети овај дан, прослављајући овако, на светом месту, угоднике Његове, преко којих је Он свету учинио милост, да прославимо спомен на Светог Атанасија Великог. Благодаримо Богу за обнављање оних сећања на часне служитеље Његове у овом храму Ваведењском који раније служише у једном континуитету.

Преосвећени је захвалио и игуманији Теодори на указаној љубави и гостопримству.

Извор: Епархија Милешевска