Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је началствовао је 22. септембра 2024. године у храму Светог Саве на Врачару светом Литургијом и свечаним чином хиротоније изабраног и нареченог високодостојног архимандрита Пајсија у чин Епископа диоклијског, викара Митрополита црногорско-приморског.

На торжественој светој Литургији под сводовима заветног храма српског народа Светејшем Патријарху г. Порфирију су саслуживали: високопреосвећна господа митрополити тверски и кашински Амвросије, ловчански Гаврило, крфски Нектарије, тетовско-гостиварски Јосиф, црногорско-приморски Јоаникије, сремски Василије, бачки Иринеј, жички Јустин, врањски Пахомије, браничевски Игнатије, милешевски Атанасије, рашко-призренски Теодосије, нишки Арсеније и захумско-херцеговачки и стонско-приморски Димитрије; као и преосвећена господа епископи: дељендровско-илинденски Јоаким, пакрачки и славонски Јован, бихаћко-петровачки Сергије, осечкопољски и барањски Херувим, будимљанско-никшићки Методије, шабачки Јеротеј, јегарски и изабрани лондонски и британско-ирски Нектарије, мохачки Дамаскин, хвостански Алексеј, новобрдски Иларион, топлички Петар, јенопољски Никон, моравички Тихон и умировљени канадски Георгије….

Више на: https://spc.rs/hirotonija-episkopa-dioklijskog-pajsija-vikara-mitropolita-crnogorsko-primorskog/