Друга недjеља свете Четрдесетнице која је посвећена молитвеном спомену на Светог и богоносног оца нашег Григорија Паламу, свечано је прослављена у Гомиљанима.

Сабрали су се вјерни у храму Светог великомученика Георгија (Ђурђевици) који је обновљен и освештан прије 10 година, 7. септембра 2014. године.

Надлежни парох протојереј-ставрофор Борис Бандука началствовао је евхаристијским сабрањем гдје је велики број вјерника приступио Светој Тајни Причешћа.

Послије литургијског сабрања домаћини су у порти код храма приредили празнично послужење.

У Гомиљанима постоје још два необновљена храма, Светих бесребреника Козме и Дамјана (Врачевица) и Светих Константина и Јелене (Константиновица).

У току је обнова храма Константиновице и радови на њеној обнови одвијају се планираном динамиком. Што се тиче храма Врачевице у току су археолошка ископавања и израда Главног Пројекта. Израда поменутог Пројекта врши се под надзором Републичког Завода за заштиту културно – историјског и природног наслијеђа Републике Српске.