У суботу 31. августа и недељу 1. септембра 2024. године код Кирилометодијевског храма у изградњи у требињском насељу Тини одржан је добротворни народни сабор под називом „ИЗГРАДИМО ХРАМ, ИЗГРАДИМО СЕБЕ“.

Том приликом извршено је освећење звона и служена је вечерња служба коју је служио протојереј-ставрофор Дражен Тупањанин уз саслужење протојереја-ставрофора Александра Илића, а у молитвеном присуству протојереја-ставрофора Василија Томића умировљеног пароха из Епархије канадске и протојереја-ставрофора Бориса Бандуке надлежног пароха.

На овом сабору учешћа је узео велики број парохијана и гостију који су имали прилику да уживају у културно-умјетничком програму који је обухватао звуке гусала и изворне народне пјесме са Косова и Метохије.

У недељу је Свету Литургију служио протојереј-ставрофор Александар Илић уз саслужење протојереја-ставрофора Бориса Бандуке и вјерног народа требињског краја. Поред храма у порти за све присутне уприличено је послужење које су припремили вриједни парохијани.

Сви који желе да у складу својих могућности помогну изградњу Кирилометодијевског храма у Требињу своје прилоге могу уплатити на жиро-рачун Црквене општине Требиње бр. 5517002230177168, са назнаком за изградњу храма Светих Kирила и Методија. За све додатне информације могу да контактирају надлежног пароха протојереја-ставрофора Бориса Бандуку на моб. +38765442516 и путем мејлова: borisbanduka@gmail.com или hramsvkirilaimetodijatrebinje@gmail.com

Благодаримо свим нашим приложницима и молимо Господа да им свако добро дарује!

ИЗГРАДИМО ХРАМ ДА БИ ХРАМ ИЗГРАДИО НАС!