У поповопољском селу Орашје прославељена је Слава Усековање главе Светог Јована Крситеља на којој су се сабрали мјештани села Орашје, Дврсиница и Чаваш. Многи, који су поријеклом из ових крајева,  нису жалили труда да дођу из удаљених мјеста, из Шведске, Пуле, Дубровника, Београда, Мостара, итд итд. Љубав према свом крају окупила је људе и око заједничких акција на обнови цркве али и живота у тим скоро напуштеним селима, што су препознали људи из општинских и привредних структура града Требиња и помогли и помагаће у пројектима око поправке пута, изградње парохијског дома и обнове електричне мреже за та села. Посебно радује почетак радова на електро мрежи која ће повезати мученичко село Чаваш.

Свету Литургију служио је свештеник Душко Шаровић које је упознао парохијане да ће од 1. октобра ову парохију преузети свештеник Ратко Зубац.