У седму суботу по Васкрсу, на Задушнице, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у храму Благовјештења, на гробљу у Подгљивљу. Високопреосвећеном Владици саслуживало је братство требињског Саборног храма.

Током данашњег сабрања служен је помен упокојенима, помен пострадалим служен је и на јами у Придворицима.

У јеванђељској бесједи Владика је поучио да је Бог створио човјека за вјечно благовање у даровима Божијим, а домострој смрти је дозволио да се одступање човјеково не би продужило у вјечност. Почетком и крајем Пасхалног периода, на почетку и на крају те Тајне Христове, црква се сјећа да Бог не брине само о људима који су на земљи, већ о свима који су се упокојили и свима који ће доћи, јер пред Богом нико није заборављен.

Након помена Придворачким мученицима, Владика је нагласио да народ, док се чува гријеха, лажи и злочина, има перспективу у историји, али што је важније имаће с чим изаћи пред Христа.

Фото: Владо Ружић