На празник Светог великомученика Пантелејмона, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у Храму Светог Николе на гробљу у Мркоњићима, гдје је данас прослављена завјетна слава села. Преосвећеном Владици саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске и сабрат манастира Острога, јеромонах Владимир.

Благословом Владике Димитрија, јеванђељском бесједом обратио се отац Владимир.

По отпусту, Владика Димитрије честитао је празник сабранима и пожелио да Бог, молитвама Светог великомученика Пантелејмона, излије своју милост, благодат и љубав на село и све присутне, исцјељујући срца, душе и савјести, показујући их Божијим људима. Овом приликом, Владика је предао поклон који је сестринство Манастира Петропавлово припремило за Манастир Острог. Домаћин, отац Никола, предао је поклон Црквеног одбора добротвору храма, Бојану Шапурићу, који је цркви приложио полијелеј и мали трон.

Празнично сабрање настављено је за трпезом љубави коју су припремили вриједни домаћини.

Фото: Владо Ружић