У недјељу, дванаесту по Духовима, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у Храму Светог Јоакима и Ане у Врпољу. Високопреосвећеном Владици саслуживали су протојереји Данило Боро, Саша Којовић и ђакон Душко Орашанин.

Бесједећи по Јеванђељу, Владика Димитрије је појаснио да се из срца јеванђељског младића истргла најдубља жеља свакога бића човјечијег. Непосредно прије овог догађаја, Господ говори: „Не браните дјеци да долазе мени, јер је таквих Царство небеско“. Дјечије срце, невино, непатворено и искрено, у потпуном повјерењу оном коме се обраћа, је примјер какво људско биће треба да буде. Управо то је осјетио и младић који се обраћа Господу, јавило му се то што је Господ уписао у свакога човјека – призив у живот, а затим и у вјечни живот. Иако је осјетио вјечни призив, у његовом срцу било је пристрасности према овоме свијету. Владика је нагласио да Христос младићу, који му омиље, говори да се развеже од страсти које су га заробиле, како би изашао на ширину љубави Божије.

Након Причешћа, извршен је литијски опход око храма, освећено славско жито и колач, а претходно је служен и помен упокојенима. По отпусту, Владика Димитрије пожелио је да благослов Божији дође на све који су уложили труд на обнову храма и изградњу парохијског дома.

Током данашњег сабрања, освећен је новосаграђени парохијски дом, гдје је уприличена празнична трпеза.

Фото: Владо Ружић