Уочи празника Успења Пресвете Богородице, Владика Димитрије служио је празнично вечерње са петохљебницом у храму Успења Пресвете Богородице у Лукама, код Невесиња. Високопреосвећеном Владици Димитрију саслуживало је братство невесињског храма и игуман манастира Завала, архимандрит Василије.

Након вечерњег богослужења услиједило је освећење новоизграђеног конака, намјењеног монашкој заједници која се већ рађа око храма у Лукама.

Обраћајући се многобројном вјерном народу, сабраном ради дочека празника, Владика Димитрије је нагласио да без добровољног пристанка Мајке Божије не би било спасења човјека и све твари, јер Бог у срце човјечије не проваљује. Да би човјек припремио срце за сусрет са Господом, потребно је да га непрестано отвара за љубав Божију, постом и молитвом, милошћу и добром вољом, али најважније је сједињење са живим Богом у срцу. То чудо је живо у цркви Духом Светим, јер је Бог присутан кад се људи саберу на Светој Литургији, ту се Бог усељава у свачије срце – ту човјек прима Бога у срце.

Фото: Владо Ружић